روند بازار طلا و ارز امروز چگونه بود؟

ارز و دلار و طلا و بورسدر حالیکه رکوردشکنی های بازار بورس همچنان ادامه دارد و ورود پولهای داغ به این بازار از رشد آن حمایت میکند، روند بازار طلا و ارز امروز چگونه بود؟

روند کاهشی دلار ادامه دارد

دلار به روند کاهشی خود ادامه داد. البته این کاهش چندان محسوس نیست، مضافا اینکه افت نسبی دلار در حالی رقم خورده که حواله درهم نیز از تقاضا خالی شده و به همین دلیل، از کانال درهم، فعلا خطری دلار را (به دلیل تعطیلات عید قربان) تهدید نمی‌کند.

پس خواب قیمت دلار، زمانی می‌تواند به واقعیت تبدیل شود که تقاضای حواله درهم به وضعیت عادی بازگردد. معامله‌گران دلار بازار امروز را نیز کم‌نوسان و در محدوده زیر 23 هزار و 500 تومان می‌بینند.

طلا و یک بازار خنثی

خنثی‌ترین بازار در روز گذشته بازار فلز زرد بود. طلای 18 عیار و سکه تقریبا مماس با دلار حرکت کردند و با اندکی کاهش نسبت به قیمت روز شنبه به کار خود پایان دادند. تعطیلی بازار جهانی و روز کم نوسان دلار موجب شد تا سکه و طلا دلیلی برای تکانه قیمتی جدید نیابند.

پیش‌بینی‌ها از قیمت آتی طلای جهانی در هفته جاری افزایشی است. اونس طلا با نزدیک شدن به مرز 2000 دلار، احتمالا کار سختی برای فتح کانال جدید پیشرو خواهد داشت اما فعلا عوامل بنیادی به نفع فلز زرد عمل می‌کنند. به نظر امروز روند اونس، وضعیت بازار سکه و طلای داخلی را مشخص کند.بنظر روند بازار طلا و ارز در روزهای اخیر همخوانی با بازار رقیب خود یعنی بورس نداشته اند.

منبع https://www.eghtesadnews.com/

اشتراک گذاری

دیدگاه ها بسته شده اند.